Depremde İhtiyacı Olanlara: Konteyner Fiyatları

deprem konteyner
konteyner

Merhaba dostlar tüm ülke olarak yaşadığımız acıdan bir an önce kurtulmaya ve ihtiyaç sahiplerine gereken konteynerlerin temini için biz de elimizi taşın altına sokarak hem öncelikli hem de daha uygun fiyatlı ürünlerle sizlere tüm gücümüzle yardım etmeye karar verdik. Bu doğrultuda deprem bölgesine gitmesi koşuluyla tüm konteynerlerimizi çok uygun fiyatlara göndermeye karar verdik. Bu niyetle aşağıdaki listedeki deprem mağdurlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek modeller oluşturup siz değerli yardımsever ve depremzedelerin hizmetine sunduk… Allah yar ve yardımcımız olsun… Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, hayattaki ailelerine de baş sağlığı diliyoruz… Allah devletimize zeval vermesin…

İlave Özellikler ve Fiyat FarklarıUCUZ VE KALİTELİ KONTEYNER ÖNERİM İÇİN AŞAĞIYI TIKLA⤵️

NOT: Eğer aklınızda başka bir konteyner ev veya prefabrik varsa size özel bir tasarım çıkarabiliriz. İstediğiniz modeli size oluşturabilmemiz için lütfen yukarıdaki whatsapp düğmesine tıklayarak iletişime geçin.

KONTEYNER VE PREFABRİK İÇİN SIK SORULAN SORULAR

Zemin betonu ve Su Basmanı Nasıl Yapılmalı Videosu

Zemin betonu ve su basmanı

1 Konteyner Ne Kadar?

  • Konut Konteyner: 80.000 TL
  • Şantiye Konteyner: 60.000 TL
  • 3 Odalı Konut Konteyner: 150.000 TL

Konteyner Koymak İçin İzin Gerekli Mi?

Bu durum biraz karışıktır. Hareketli konteyner için (tiny house gibi) izin gerekmez. Eğer konteyner, araziye sabitlenmişse ve kanalizasyon, temiz su ve elektrik bağlantısı yapılmış ise bu tip konteynerin yapı sayılması gerektiği ve ruhsata tabi olması gerektiği açıktır. Yani konteyner, temel betonu (su basmanı) üzerinde sabitlenmişse, yapı tanımına dahil olacağı için ruhsat alınması gerekmektedir.

Prefabrik Ev mi Konteyner Ev mi?

Eğer uzun vadede yaşayacak bir yere ihtiyacınız yoksa elbette konteyner öneririm. Hem taşıma hem de ekonomik yönden avantaj sağlar. Konteynerler daha kısa vadede hızlı çözüm almak istenen barınma, işletme, sosyal hizmetler gibi alanlarda tercih edilmektedir. Prefabrikler daha uzun vadede planlanan yaşam ve iş alanları, hizmet sektörü gibi alanlara hitap etmektedir.

Prefabrik Ev Yapanlara Devlet desteği (Hibe Desteği)

Betonarme Evlere 40 Bin Lira Destek Şartları Nelerdir?

Aile Çalışma ve  Sosyal hizmetler Bakanlığı barınma yardımı kapsamında prefabrik evlerin yapımı için 30 bin desteğinin yanında betonarme evlerin yapımı için de 40 bin lira barınma yardımında bulunmaktadır. Bu destekten yararlanmak isteyenler de Bakanlığın mevzuatında yer alan barınma yardımı kriterlerini sağlıyor olmaları gerekmektedir. İstenen şartlar prefabrik evlerin yapımı için ihtiyaç sahiplerinin yerine getirmesi gereken şartlar ile aynıdır.

DESTEK ADIESKİ MİKTAR (TL)YENİ MİKTAR (TL)
Ev Bakım/Tadilat25.00075.000
Prefabrik40.000150.000
Betonarme70.000200.000
Devletten prefabrik ev desteği-hibesi

Barınma Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından muhtaç ailelerin evlerinin bakım, onarım ve yapım masraflarının karşılanması amacıyla belirlenen miktarlarda verilen barınma yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar müracaatlarını Kaymakamlık binaları içerisinde yer alan SYDV ‘ lere şahsen başvuru yaparak gerçekleştirebilirler. Başvurular SYDV’ ler tarafından alınmaktadır ve yardım mütevelli heyeti tarafından belirlenmekte olup nakit olarak ihtiyaç sahibine verilmektedir.

Sizde sağlıksız, bakımsız ve oturulmayacak derece kötü evlere sahipseniz, geliriniz 701 TL’den az ise ve muhtaçlık durumunuzu belgele biliyorsanız Devletten 30 bin lira prefabrik, 40 bin lira betonarme ev yapımı için desteklerden yararlanabilirsiniz.

Yorumunuzu yazın