Yüz maskesi hazırlama: Siyah nokta nasıl temizlenir

Yüz-maskesi-hazırlama-Siyah-noktalar-nasıl-temizlenir
Siyah nokta temizliğinde öncelikle şunu belirtmekte fayda var, sakın ola ki parmakla sıkmak gibi müdahalede bulunmayın. Siyah nokta maskesi ve yumurta akı maskesi gibi yöntemler vücudumuzdaki zararlı lekeler için kullanılan püf noktalardır.  Vücuttaki siyah noktacıkları parmakla sıkarak ya da benzeri yöntemlerle yaptığınız girişimler deri altlarındaki  hücrelerde ve kılcal damarlarda tahribat meydana getirerek size daha zor bir sürece sokabilir. Haberimizin detaylarında Siyah nokta maskesi, yumurta akı maskesi, siyah nokta bandı, lekelere ne iyi gelir, siyah noktalar nasıl temizlenir konularında her türlü bilgiyi detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Genç kızlarda adet (Regl) kanamalarına yakın zamanlarda sivilce ile birlikte siyah noktaya daha çok rastlandığı tespit edilmiştir.

Siyah-lekeler-Vücudumuzdaki-leke-temizleme-maskesi-nasıl-temizlenir
Siyah nokta tedavisi

Siyah nokta maskesi

Tenimizdeki maskeler için bir çok maske uygulanmaktadır. Biz de sizlere kullanılan bu yöntemlerden en çok kullanılan 2 tanesini anlatacağız.

siyah-noktalar-yumurta-akı-maskesi
Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Siyah nokta bandı

Siyah lekelerden ve noktalardan kurtulmanın bir başka yöntemi ise ‘siyah nokta bandı’. Diğer yöntemler ve maskelemeler işinizi görmediyse bir de bu yöntemi deneyin. siyah nokta bandı nasıl kullanılır?

Kullanımı kolay olan bu bantları kullanmaya başlamadan evvel öncelikle suyla kullanılacak bölgeyi ıslatın. Daha sonra kutu içerisinden çıkan bantlardan birini alarak yapışkan olan kısmını burnunuza yapıştırın. Elinizle iyice bastırarak yapıştırdığınız bandı 15 dakika bekletin. Beklettiğiniz bu bantları yavaşça çıkardıktan sonra sadece su kullanarak yüzünüzü yıkayın ve kullanılan bandı atın.

siyah-nokta-bandı-nasıl-kullanılır-maskeleme-siyah-nokta-maskesi
Siyah noktalara ne iyi gelir?

Siyah noktalara ne iyi gelir?

Evinizde kaynattığınız bir tencere suyun buharında yüzünüzü yaklaşık 20 dakika beklemeniz iyi gelir. Böylece yüzünüzdeki gözenekler açılmış olacaktır. açılmış ve yumuşamış gözeneklerin üzerine daha önce hiç kullanılmamış ve bir enjektörün iğnesini çıkartın. İğnesiz enjektörle siyah lekenin üzerine hafifçe baskılar yaparak lekenin enjektörün içine düşmesini sağlayın. Temizlik işlemi bittikten sonra teninizi bol suyla silerek uygun kremler sürün.

Siyah-noktalar-nasıl-temizlenir-Vücudumuzdaki-leke-temizleme-maskesi

Siyah noktalar nasıl temizlenir?

Dışarıdan alabileceğiniz gibi evde kendiniz de çeşitli maskeler hazırlayabilirsiniz. Üstelik doğal ve sağlıklı olduğundan emin olursunuz. Şimdi evde doğal maske nasıl hazırlanır anlatalım.

Evde siyah noktaları temizlemek için kullanılan bir yöntemi inceleyelim. Bu lekelerden kurtulmak için çekilen bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

 

Limon suyu ve yoğurt maskesi malzemeleri 
  • Yarım 1/2 limon
  • Yarım 1/2 kase yoğurt

Leke temizleyici maske hazırlanışı:

Bir kasenin yarısı kadar yoğurt ile yarım limonu birlikte çırpın. Bir süre karıştırdıktan sonra krema kıvamına gelince durun. Artık yüz maskesi hazır. Hazır olan siyah nokta maskemizi, daha önce yıkanmış ve nemli olan yüzümüze el ya da başka yumuşak bir cisimle sürünüz. Önemli bir husus sakın göz altlarına sürmemeye dikkat edin. Sadece yanak ve yüz kısmınıza sürün. Bu karışımın içindeki yoğurt cildi besleyerek, yağ oranını dengeler ve ciltteki nem dengesini ayarlamaktadır. Maskeleme bittikten sonra 15 dakika kadar bekleyip ılık suyla güzelce yıkayıp kurutun. Nasıl teniniz rahatladı değil mi?

siyah nokta nasıl geçer lazer tedavi

Lazerle siyah nokta temizleme

Siyah noktaların ve sivilcelerin tedavisini birçok kişi ev ortamında doğal olduğun ainandığı yöntemlerle yapmaya çalışsa da en iyi yöntem tıbbi olandır. Günümüzde leke ve özellikle de iltihaplı olan sivilcelerin kontrol altına alınmalı ve iz kalmaması için etkili olan lazerle siyah nokta tedavisi uygulanmaktadır. Lazerle siyah nokta tedavisiyle, Yağ bezelerinin oluşturmuş olduğu yağ üretimi daha ilk seansta %35 azalır. Gözenekler küçülür ve kapanarak siyah nokta ve sivilce oluşumu engellenir.

 

Yorumunuzu yazın