Home Gizemli Dünyanın sonu bu gizemli delik mi?

Dünyanın sonu bu gizemli delik mi?

Rusya’nın Sibirya bölgesinde aniden beliren bir krater bilimadamlarını korkuttu. Bir UFO’nun iniş yaptığı iddia edilen krater toplam 80 metre derinliğinde. Bilimadamları tarafından dünyanın sonu olarak tanımlanan kraterle ilgili şimdiden UFO’larla ilgili birbirinden tuhaf teoriler ortaya atıldı.

‘DÜNYANIN SONU ANLAMINA GELİYOR’

Rusya’nın kuzeyinde yer alan Yamal(Türkçe’de Dünya’nın sonu anlamına geliyor) Yarımadası’nın uydudan çekilen bir görüntüsü bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Yarımada üzerinde devasa bir delik tespit eden bilim adamları, The Siberian Times’ın haberine göre uydu görüntülerinin incelenmesinin ardından çarşamba günü olay yerine gitti.

SEBEBİ BİLİNMİYOR

Sabah’ın haberine göre; yaklaşık 80 metre derinliğe sahip olduğu sanılan dev deliğin nasıl açıldığı ise tam bir sır; zira bilim adamları da henüz bu sorunun yanıtını bulabilmiş değil. Deliğin tam olarak ne zaman oluştuğu dahi bilinmezken, internete düşen fotoğraflar neticesinde çeşitli spekülasyonlar da yaygınlaşmaya başladı. Kimi görüşe göre metan gazının patlaması neticesinde bu görüntünün oluştuğunu iddia ederken, kimi de bir göktaşının bu deliğe yol açmış olabileceğini savunuyor. Ancak olayı bir adım öteye daha götürenler de yok değil. Uzaydan gelen davetsiz misafirlerin UFO’larıyla bu bölgeden yerin altına giriş yaptığını iddia edenler dahi var!

BİLİM ADAMLARI TOPRAKTAN NUMUNE ALACAK

Henüz neticelendirilemeyen bu sıradışı doğa olayını çözmek için seferber olan Rus bilimadamları arazi üzerinden numune olarak hava, su ve toprak örneği aldı

NO COMMENTS

Yorumunuzu yazın