Beşiktaş’ta ortalık karışıyor!

Beşiktaş Divan Kurulu’nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı’nda şok bir açıklama yapıldı.

Yıldırım Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili olmak üzere toplam 283 üye divandan ihraç edildiler. Buna gerekçe olarak da Beşiktaş Kulübü’nün tüzüğünde yer alan “Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer” maddesi gösterildi.

Beşiktaş Divan Kurulu’nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı’nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili olarak, “Beşiktaş Kulübü’nün anayasası tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni bir madde ilave edildi. ‘Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer’ denildi. Bu konuda itiraz etmeme rağmen, değişiklik kabul gördü. Biz divan başkanlık kurulu olarak, bu tüzüğü uygulamak durumundayız. Bir ömrün yarısı kadar tecrübe sahibi arkadaşlarımızın üyeliklerinin düşmesi, tabii ki beni üzüyor ama yapılacak bir şey yok. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir. Bugünden sonra da, takip eden iki toplantıya mazeret bildirmeden katılım olmazsa, bu sayıya 100-150 kişi daha ilave olacaktır. Konuyla ilgili dikkat etmemiz gerek” ifadelerini kullanmıştı.

Böylece Erdoğan Demirören, Yıldırım Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili dahil olmak üzere toplam 283 üye, üyelik hakkını kaybetmiş oldu.

Edinilen bilgiye göre bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili’nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz’i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili’nin daha sonra başkan Fikret Orman’ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman’dan, “Bu durumu düzelteceğim” sözünü aldığı ifade edildi.
Öte yandan üyelik hakkını kaybedenlerin, hayata veda eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın da 10 yıldır kurula gelmediğini ama ihraç edilmediğini konuştukları öğrenildi.

Metin Keçeli ateş püskürdü: “Beni düşüren Divan kendini bitirmiştir”

Beşiktaş Divan Kurulu’ndan ihraç edilen Metin Keçeli, konu ile ilgili HABER1903’e sert açıklamalarda bulundu.

Metin Keçeli konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İnanılmaz bir basiretsizlik örneği. Divan’ın hiç bir resmi tarafı yoktur. Ben 20 sene Beşiktaş’ta yöneticilik yapmışım, Beşiktaş tarihinin en çok yöneticilik yapan ismiyim, Gazi olmuşum ve Divan’dan düşürülecekmişim. Beni düşüren Divan zaten kendini bitirmiştir. Bu bir kere yapılır. Daha bunun düzeltilmesi olmaz” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NDEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Beşiktaş’ın İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcsü Metin Albayrak şu açıklamayı yaptı:

“2013 yılında tüzüğümüze eklenen “Divan Kurulu Toplantılarına mazeretsiz olarak üç kez art arda katılmayan üyelerin divan kurulu üyeliği kendiliğinden düşmüş sayılır.” şeklindeki 31/g maddesi uyarınca aralarında kulübümüze büyük hizmetleri dokunmuş eski başkanlarımızın, eski yöneticilerimizin ve birçok değerli Beşiktaşlı büyüğümüzün bulunduğu 283 Divan Kurulu üyemizin üyeliğinin düşürüldüğünü üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Kasım 2014’te gerçekleştireceğimiz “Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi”nde bu madde ile ilgili yeni düzenleme yapacağımızı ve Beşiktaş’ın mağduriyeti olarak kabul ettiğimiz bu durumu ortadan kaldırmak için her türlü çabayı sarf edeceğimizin bilinmesini isterim. Yönetim kurulumuz camiası ile ve bu camiayı oluşturan tüm değerlere sahip çıkarak birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecektir.”

BEŞİKTAŞ’IN ESKİ YÖNETİCİSİ HASAN ARAT’TAN ÜLTİMATOM
“GEREĞİ YAPILMAZSA BİZ BEŞİKTAŞLILAR OLARAK GEREĞİNİ YAPARIZ”

Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticisi ve eski başkan adaylarından Hasan Arat, 283 üyenin Beşiktaş Divan Kurulu’ndan ihraç edilmesiyle ilgili sert açıklamada bulundu.

Beşiktaş Divan Kurulu’nun bugün yapılan toplantısında, Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve Serdar Bilgili’nin de aralarında bulunduğu 283 üyenin divan kurulundan ihraç edilmesine ilk tepki, Beşiktaş Kulübü’nün eski başkan adaylarından ve eski yöneticisi Hasan Arat’tan geldi. Büyük bir hata yapıldığını ifade eden Arat, “Bu yanlıştan derhal dönülmelidir. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Gereği yapılmazsa biz Beşiktaşlılar olarak gereğini yapacağımızdan emin olsunlar. Bunca yıllık tarihi olan bir kulübe bu olayı yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ YÖNETİCİSİ ALBAYRAK’TAN İHRAÇ KARARLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
“BEŞİKTAŞ’IN MAĞDURİYETİ OLARAK KABUL ETTİĞİMİZ BU DURUMU ORTADAN KALDIRMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI SARF EDECEĞİMİZİN BİLİNMESİNİ İSTERİM”

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, 283 üyenin Beşiktaş Divan Kurulu’ndan ihraç edilmesiyle ilgili, “Beşiktaş’ın mağduriyeti olarak kabul ettiğimiz bu durumu ortadan kaldırmak için her türlü çabayı sarf edeceğimizin bilinmesini isterim” dedi.

Siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

“2013 yılında tüzüğümüze eklenen ‘Divan kurulu toplantılarına mazeretsiz olarak üç kez art arda katılmayan üyelerin divan kurulu üyeliği kendiliğinden düşmüş sayılır’ şeklindeki 31/g maddesi uyarınca aralarında kulübümüze büyük hizmetleri dokunmuş eski başkanlarımızın, eski yöneticilerimizin ve birçok değerli Beşiktaşlı büyüğümüzün bulunduğu 283 Divan Kurulu üyemizin üyeliğinin düşürüldüğünü üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Kasım 2014’te gerçekleştireceğimiz ‘Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi’nde bu madde ile ilgili yeni düzenleme yapacağımızı ve Beşiktaş’ın mağduriyeti olarak kabul ettiğimiz bu durumu ortadan kaldırmak için her türlü çabayı sarf edeceğimizin bilinmesini isterim. Yönetim kurulumuz camiası ile ve bu camiayı oluşturan tüm değerlere sahip çıkarak birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecektir.”

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI ORMAN’DAN İHRAÇ KARARLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
“YÖNETİM KURULUMUZUN BİLGİSİ VE YETKİSİ DIŞINDA YAPILAN BİR UYGULAMAYLA, ARALARINDA BİRÇOK DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZÜN BULUNDUĞU 283 DİVAN KURULU ÜYEMİZİN ÜYELİKLERİNİN DÜŞÜRÜLMÜŞ OLMASI BENİ ÇOK ÜZDÜ”
“BU KONUDA HATALARIN VE HATALI UYGULAMALARIN DÜZELTİLMESİ ADINA YÖNETİM KURULUMLA BİRLİKTE ELİMİZDEN GELEN HER ÇALIŞMANIN TİTİZLİKLE YAPILACAĞININ BİLİNMESİNİ İSTERİM”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 283 üyenin Beşiktaş Divan Kurulu’ndan ihraç edilmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Orman, siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yönetim kurulumuzun bilgisi ve yetkisi dışında yapılan bir uygulamayla, aralarında birçok değerli büyüğümüzün bulunduğu 283 Divan Kurulu üyemizin üyeliklerinin düşürülmüş olması beni çok üzdü. Beşiktaş’a ömürlerini vermiş, Beşiktaş’a maddi manevi hizmette bulunmuş büyüklerimize her alanda sahip çıkmak ve onlara saygıda kusur etmemek Beşiktaşlılık felsefemizdir. Beşiktaş’a gönül vermiş büyüklerimizi inciterek, üzerek camiamızı daha ileriye taşıyamayız. Bu konuda hataların ve hatalı uygulamaların düzeltilmesi adına yönetim kurulumla birlikte elimizden gelen her çalışmanın titizlikle yapılacağının bilinmesini isterim. Daha önce Kasım ayında gerçekleştireceğimizi duyurduğumuz “Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi”nde bu gibi üzücü durumlara sebebiyet vermeyecek yeni bir tüzük için çalışmalara en kısa sürede başlanacaktır. Beşiktaş’ı camiasının büyüklüğü ve gücüyle hep birlikte daha ileri taşımak dileği ile…”

Yorumunuzu yazın