Porsche’li kızdan basın açıklaması

 

‘Fakirler ölsün, Porsche’den selamlar’ cümlesiyle fenomen olan Melda Saf, çektiği video hakkında yapılan yorumlara yönelik bir basın açıklaması videosu çekti.
Babasının son model Porsche marka arabasında çektiği video ile sosyal medyada fenomen haline gelen genç kız, videoya gelen yorumların ardından bir basın açıklaması videosu çekerek “Neyi neden yaptığını bilmeden direkt olarak ne gördüysek üzerine yorumlar yapabilecek kadar önyargılı bir toplumuz. İnsanoğlunun zaafı haline gelmiş ne yazık ki, isterdim ki benim özelim ve sevdiğim insanlar arasında kalsın. Bu açıklamayı yapıyorum çünkü yaptığınız ağır hakaretleri ve ithamları haketmiyorum fakat haklısınız ben de durumu bilmeden böyle bir videoyla karşı karşıya kalsaydım bu kişi hakkında pek doğru düzgün şeyler düşünmezdim. Estetik demişsiniz, baba parası yiyor demişsiniz peki bunlardan size ne?” ifadelerini kullandı.

“ÖNYARGILI TOPLUMUZ”

Videoya gelen yorumlara ve tepkilere karşılık bir basın açıklaması videosu çeken Melda Saf açıklamada şunları söyledi:

“Merhaba ben Melda, paylaştığınız porche arabalı kız, namı diğer estetikli kız şımarık kız ve kimbilir daha üzerime kondurduğunuz o adların bir çoğu. İnsanların birbirilerini tanımadan, neyi neden yaptığını bilmeden direkt olarak ne gördüysek üzerine yorumlar yapabilecek kadar önyargılı bir toplumuz. İnsanoğlunun zaafı haline gelmiş ne yazık ki, isterdim ki benim özelim ve sevdiğim insanlar arasında kalsın yıllardır olduğu gibi.

“AĞIR HAKARETLERİ VE İTHAMLARI HAKETMİYORUM”

Facebook profil sayfamda toplamda 130 kişi bulunmakta, uzun zamandır bir sürü videolar çekiyorum ve arkadaşım zannettiğim bir takım insanlarla paylaşıyorum kendi aramızda eğleniyoruz. Fakat ne yazık ki birisi buradan videoları alarak orada burada paylaşma gereksinimi duymuş, teşekkürler. Bu açıklamayı yapıyorum çünkü yaptığınız ağır hakaretleri ve ithamları haketmiyorum fakat haklısınız ben de durumu bilmeden böyle bir videoyla karşı karşıya kalsaydım bu kişi hakkında pek doğru düzgün şeyler düşünmezdim.

“PEKİ BUNLARDAN SİZE NE”

Estetik demişsiniz, baba parası yiyor demişsiniz peki bunlardan size ne ve daha bir çok yorumlar yapmışsınız, hiçbir şeyden haberiniz yokken, sizi neden bu kadar yordu bu video biraz da oturup içinizdeki diğer insanı sorgulamanızı tavsiye ederim. kimin ne kadar aptal olduğunu sorgulamak yerine, hayatınıza dair daha fazla faydalı şeyler yapabilirsiniz. Orada yargılamanız gereken benim sadece orada kurduğum cümleler ve yaptığım hareketler olmalıyken bunlar sizi ilgilendirmez. ve evet keşke para dağıtıyor olabilsemde bir çoğunuzun da karakterine, kalbine estetik yaptırabilsem belki bir işe yarar.

“ÖZÜR DİLERİM”

Zengini fakiri gideceğimiz yer aynı. İnsanların bu dünyada sadece yaptığı iyilikler kalacak. Bir insanı gülümsetebilmenin değerini milyarlara değişmem. Durumu dile getirmeye çalıştım, eğer diğer videoyu izleyip de kırılanlar, sinir olanlar varsa da onlardan da özür dilerim. Sizler de haklısınız, çünkü bilmiyordunuz durumu. İnsanların birbirlerini daha fazla yıpratmadığı, önyargıların biraz olsun kırıldığı, gerçekten güvenebileceğimiz insanların artması dileğiyle. Kendinize iyi bakın.”

Yorumunuzu yazın