Okullar ne zaman açılıyor: MEB, 3 Ekimde mi?

MEB,-okullar-ne-zaman-açılıyor-3-Ekimde-mi-açıklama

Okullar ne zaman açılıyor? sorusu gündeme gelince MEB ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir açıklama yaparak okulların açılacağı tarih hakkında konuştu. Son olaylardan sonra okullar geç bir tarihte mi açılacak okulların açılış tarihi değişti mi gibi haberler yapılınca MEB bu konuda açıklama yaptı ve okulların açılacağı tarihi söyledi. 2016 – 29017 eğitim öğretim yılı açılış tarihleri haberimizde bulunmakta.

2016-2017 eğitim Öğretim yılı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca öğrenci ve veli okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Peki Okullar bu yıl hangi tarih’te açılacak. İşte merak edilen detaylar…

MEB,-okullar-ne-zaman-açılıyor-3-Ekimde-mi

TARİH DEĞİŞTİ: OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 

Konuyla iligli açıklama yapan İsmet Yılmaz, ‘İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak dedi. Bizde bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız’ demişti. Bu açıklamanın üzerine MEB’den yeni açıklama geldi.

MEB: 3 EKİM AÇIKLAMASI

herkesin merak ettiği soru: okullar 3 ekimde mi açılacak? Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Yorumunuzu yazın