Kız kavgasına gitti tüfekle öldürüldü!

Kayseri’de gerçekleşen olayda, kız yüzünden dövüldüğü sanılan 26 yaşındaki Selçuk Ç. ile birlikte döven genci takip eden 22 yaşındaki Aydın İrten, av tüfeği ile açılan ateşle yaşamını yitirdi.
983614_detay

Olay, gece Melikgazi ilçesi Danışmentgazi mahallesindeki otobüs son duraklarında meydana geldi. İddiaya göre, Selçuk Ç. uzaktan akrabası olan ve evlenmeyi düşündüğü 19 yaşındaki S.Y.’nin, aynı işyerinde çalıştığı 24 yaşındaki Fahrettin A. ile görüştüğünü öğrendi. Selçuk Ç., takip ettiği Fahrettin A. ile Hunat mahallesi otobüs duraklarında tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Selçuk Ç.’yi döven Fahrettin A., otobüse binerek olay yerinden ayrıldı.

kiz-kavgasi-cinayetle-bitti--4707736

‘BİZ DÖVERİZ’ DEDİLER, OTOMOBİLLE TAKİP ETTİLER

Yoldan geçen Aydın İrten ve 19 yaşındaki kardeşi Uğur İrten ile Mehmet D. dayak yiyen Selçuk Ç.’nin yanına gelip, iddiaya göre Fahrettin A.’yı dövebileceklerini söyledi. Selçuk Ç., İrten kardeşler ve Mehmet D. ile birlikte otobüsle olay yerinden ayrılan Fahrettin A.’yı otomobille takibe başladı. Fahrettin A. takip edildiğini anlayınca cep telefonuyla ağabeyi 28 yaşındaki Hayrettin A.’dan yardım istedi. Hayrettin A., evde bulunan çift namlulu tüfeği alarak durağa gitti. Çıkan kavgada, iki kez çevreye ateş açan Hayrettin A., tüfeği üçüncü kez ateşlediğinde Aydın İrten’i ensesinden vurdu. Olay yerine gelen sağlık ekibi, gencin yaşamını yitirdiğini belirledi.

fft16_mf4707838

Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Cinayet şüphelisi Hayrettin A. ve kardeşi Fahrettin A. ile Selçuk Ç., S.Y., Uğur İrten ve Mehmet D. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumunuzu yazın