Kılıçdaroğlu ve İnce el ele yola devam dedi

CHP’nin Genel Başkanlığını yeniden kazanan Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydaki rakibi Muharrem İnce’ye büyük bir jest yaptı.

Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, diğer başkan adayı İnce’yi de yanına davet etti. Birlikte tüm salonu selamladılar.
Kılıçdaroğlu, yanında İnce’yle birlikte şu mesajı verdi; “demokrasi açısından dünyaya örnek olacağız. CHP kendi içinde tartışır, ama benim sözüm söz. Demokrasi konusunda size söz verdim. Sözümde duracağım”

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Sağlıklı bir rekabetin olabileceğini bir arda rahatlıkla tartışabileceğimizi bütün dünyaya gösterdik bundan ötürü son derece mutluyum.
Gençler birleşe birleşe kazanacağız diye slogana atıyorlardı. Artık ayrılık gayrılık yok. gücümüzü birleştireceğiz. Ben oy versin vermesin bütün delege arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

İzniniz olursa diğer genel başkana adayımız Muharrem İnce’yi buraya almak istiyorum.

Biz büyük bir aileyiz biz haklıyız biz güçlüyüz.
Yarışırız eleştiririz uygarca yaparız. Biz demokrasiyi getirdik demokrasiyi getirme konusunda da dünyaya örnek olacağız.

CHP her zaman yeni kadrolar yetiştirmek zorundadır. CHP kendi içinde tartışır ama bunu büyük bir disiplin içinde yerine getireceğiz. Bu konuda benim sözüm söz. Size söz verdim.
Sevgili gençler size her zaman inandım. Siyasete giriniz. Türkiye’de siyaset yapmak isteyen gençler siyaseti zorlayınız.

Ben hepinizi yeniden teşekkür ediyorum. Muharrem Bey’e söyledim bir şeyler söylemek ister misin diye o da bir şeyler söyleyecek. Hep beraber bayram havası içinde bu salondan ayrılacağız.

MUHARREM İNCE:
Çok değerli delegelerimiz. Sayın genel başkanım, değerli CHP’liler.
Önceden beni Yalova’daki seçmenler seçiyordu, grup başkanvekilliğinde milletvekilleri oy veriyordu ama bugün Türkiye’nin dört bir yanından delege arkadaşlarım oy verdi.

Önceden 14 saat çalışıyorsam şimdi 20 saat çalışacağım çünkü sorumluluğum arttı.
Yarışacağız tartışacağız ama kavga etmeden sonucu kabulleneceğiz.
Türkiye’ye demokrasiyi İsmet Paşa getirdi. Şimdi bunu taçlandırmak bu Recep Tayyip Erdoğan’ın ileri demokrasi dediği bu faşist dediği değiştirmek için daha çok çalışacağız.

Emrinizi olur, sıfır oy aldığımız iller başta olmak üzere daha çok çalışmaya hazırım.

1 saat öncesine kadar Sayın Kılıçdaroğlu benim rakibimdi şimdi rakibim değil genel başkanımdır.

Bu faşist diktatörden kurtulmak için elimden ne geliyorsa onu yapacağım.

Yorumunuzu yazın