İsminizde A harfi varsa yaşadınız

İSİMLERİN HAYATIMIZDAKİ POZİTİF VE NEGATİF ETKİLERİ

İsim doktoru Kemal Haluk Cebe’ye göre ismimiz hayatımızı, sağlığımızı, kariyerimizi hatta aşk hayatımızı bile etkiliyor. Çocuğunuza karakteri ve geleceği için en uygun ismi bulun.

Cebe’ye göre ismimiz hayatımızı, sağlığımızı, kariyerimizi hatta aşk hayatımızı bile etkiliyor.

Etki oranları da az değil! isminiz%60, göbek adınız%10, soyadınız da%30 oranda hayatınızı etkiliyor.

İsimlerin ve harflerin etkisi sadece bu kadarla sınırlı değil; enerjileri, titreşimleri, negatifleri ve pozitifleri de var.

Peki tek arzumuz barışken neden erkek çocuklarımıza ‘Savaş’, ‘Tayfun’, ‘Fırtına’ gibi şiddet içeren sert isimler koyarız?

Cebe; tarih boyunca güç sembolü olan isimlerin erkeklere konulduğunu, bunun son derece yanlış olduğunu çünkü isimlerin kişilerin yaşam tarzına yansıdığını söylüyor. İşte bazı önemli şahsiyetlerin isim analizleri:

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK: Pratik zekya sahip, plan ve projeyi çok iyi yapabilen, duygularını etrafına hissettirmeyen, güvenilir, mantıklı, atılgan enerjik, iyi kariyer yapabilen sanatsal yetenekleri olabilen kişidir.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN:Tereddütlü, duygusal, iletişimde başarılı, işini duygusu ile içi içe yaşatan, özgüveni yüksek, duygularının kontrolünü çok iyi tutan, geçmişte yaşadıklarını asla unutmayan, azimli, inatla bir işi azimle sonuna dek götüren yaratıcı.

BÜLENT ARINÇ: Sezgileri güçlü,aşırı duygusal,d uygu konusunda yaratıcı. Mantığını iyi kullanan, kırılgan.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: Kariyerini yükseltmeye çalışan, pratik zekalı sanatsal konuda İyi Kırılgan azimli, mücadeleci bazen içine kapanan bereket ve bolluk da önü açık ama sürekli şansını kendi yükseltmeye çalışan.

MUSTAFA SARIGÜL: Pratik zeklı, plan ve proje yapmakta önü açık olan mantığını iyi kullanan, güvenilir. Aşırı atılgan ve enerjik… Azimli, sonuna kadar işini götüren… Sanat konusunda son derece yetenekleri olan, duygularını gizleyemeyen…

AJDA PEKKAN: Mantığı ile davranıp ne zaman ve kime kapris yapacağını çok iyi bilen, çalışkan ve atılgan, özgüveni yüksek kariyer konusunda kendini çok iyi yetiştiren, yaratıcı ve sağ duyulu.

TARKAN: Duyguları açıklamakta zorlanan algılaması yüksek, tereddütlü… Kariyer konusunda zamanlamayı çok iyi yapabilen yaratıcı.

Yorumunuzu yazın