ABD IŞİD Konvoyunu Vurdu

  Erbil yakınlarındaki iki ayrı saldırıda 7 araçtan oluşan IŞİD konvoyu hedef alındı. Basra Körfezi’nden kalkan ABD savaş uçakları Erbil’deki IŞİD mevzilerini ikinci kez bombaladı. İnsansız uçak da kullanılan saldırılarda bir IŞİD konvoyu hedef alındı.

  “IŞİD’İ YENİLGİYE UĞRATMAMIZ AN MESELESİ”

  Irak Dışişleri Bakanı Zebari, “IŞİD’i yenilgiye uğratmamız an meselesi” dedi.Pentagon, Sincar’ın ardından Mahmur’u da ele geçiren ve Erbil’e yaklaşan Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) mevzilerinin Amerikan uçakları tarafından vurulduğunu açıkladı.

  ABD’ye ait lazer güdümlü iki F/A-18 savaş uçağı Erbil yakınlarındaki IŞİD mevzilerini Türkiye saati ile 13.45’te 225 kilogram bombayla vurdu.

  Amerikan savaş uçakları bu ilk bombardımanın ardından IŞİD hedeflerini akşam saatlerinde ikinci kez bombaladı.Biri insansız uçak olmak üzere iki uçağın kullanıldığı saldırılarda Erbil yakınlarındaki bir IŞİD konvoyu hedef alındı.

  Beyaz Saray, Irak’ta yeni hükümet kurulur ve talepte bulunursa askeri desteği artıracaklarını duyurdu. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, operasyonların bitmesi için herhangi bir süre öngörülmediği ve bunun sahadaki duruma bağlı olduğu belirtildi.

  Yorumunuzu yazın