Terazi Burcu Erkeği ve Terazi Kadını Özellikleri ve Burç Yorumu 2021

Terazi-Burcu-Erkegii-ve-Terazi-kadini-ozellikleri-Ask-Uyumu-ve-Burc-Yorumu-2020-terazi-yukseleni-tarihleri-evlilik-is-kariyer-haberpop
Terazi-Burcu-Erkegii-ve-Terazi-kadini-ozellikleri-Ask-Uyumu-ve-Burc-Yorumu-2020-terazi-yukseleni-tarihleri-evlilik-is-kariyer-haberpop

Terazi burcu yorumu ve aşk, evlilik uyumunu değerlendirdiğimiz bu analizimizde 2020 senesi için terazi erkeği ve terazi kadını hakkında tüm detayları öğrenec eksiniz. Terazi kadını ve erkeği için çok ilginç ve beklenmedik gelişmelerin yaşanacağı 2020 yılında astroloji dünyasında bir hayli ilginç gelişmeler yaşanacak. Aşağıda yaptığımız detaylı ve çarpıcı tespitlerin yanısıra terazi burcunun özellikleri, yükseleni, tarihleri, aşk evlilik uyumu ve sağlık, iş kariyer gibi bilgileri de öğrenebilirsiniz. Sorularınız yorum kısmına yazın yorumlayalım.

Terazi Burcu Erkeği ve Terazi Kadını Özellikleri

Mükemmeli aradıklarından yapılan hiçbir şeyi beğenmez, mutlaka bir iki kusur bulur ve eleştirirler. Birbirinin karşıtı olan davranışlar ser­gileyebilirler.

Terazi Erkeğinin Özellikleri

Erkek teraziler: yakışıklı, beyaz tenli, güzel ve yuvarlak yüzlü, orta boy­lu, güzel dudaklı, orta büyüklükte burunlu ve siyah gözlüdür. Karşılaştığı­nızda gülümserler ama bu sanki acıyla ve hüzünle karışık bir gülümseme­dir. Sohbet etmekten hoşlanırlar ama sevdikleri kişilerle.

Terazi Kadını Özellikleri

Bayan teraziler: ise güzel ve balık etlidir ve vücutları yay gibi kavisli­dir. Tenleri pembemsi beyazdır. Yüzleri yuvarlakça, kirpikleri kısa, göz­leri berraktır. Kalçaları geniş ve çekici, yürüyüşleri kıvraktır. Bakışla­rı hüzünlü, tatlı ve büyüleyicidir. Tavır ve konuşmaları kibar, nazik ve hülyalıdır.

Terazi Burcu-Burç Tarihleri: 23/24 Eylül – 22/23 Ekim
Terazi Burcu Diğer İsimleri: LİBRA (Batı), MİZAN (Arap)
Şifre Sözleri: “Dengeliyorum” “Bağdaştırıyorum!” “Barıştırırım”
“Tartarım”
Asıl Gezegeni: VENÜS/ZÜHRE (Güzellik Ve Lüks Tutkusu, Aşklar ve Zevkler, Çekicilik, Gözalıcı Görüntü, Doğa Tutkusu, Zevklilik, Oburluk, Mal Ve Paraya Aşırı Meyil, Sanat Tutkusu)
İkincil Gezegeni: (A) 01-10 Ekim doğumlular için SATÜRN (Oğlağın asıl gezegeni) ve URANÜS (Kovanın asıl gezegeni)
(B) 11-23 Ekim doğumlular için MERKÜR (İkizlerin asıl gezegeni)
Terazi Burcunun Sembolü: (A) KEFELERİ DENGELENMİŞ BİR TERAZİ: Denge, Adalet, Düzen ve Barış, Doğa Güçlerinin İçsel Dengesi, Ticari ve Zihinsel Alışveriş
(B) GRUP VAKTİ GÜNEŞ SEMBOLÜ: Sonbahar, Hüzün
Terazi Uğurlu Sayısı/Sayıları: 6 (ve 9,16, 33, 66)
Terazi Uğurlu Günü: CUMA
Terazi Uyumlu/Sevdiği Kokuları: Gül, Gardenya, Yasemin, Karanfil, Melisa, Fulya
Terazi burcu çiçekleri veya bitkileri: Pembe Gül, Kırmızı Gül, Beyaz Gül, Pembe Karanfil, Pem­be Krizantem, Sardunya, Su Teresi, Çilek, Çuha Çiçeği, Asma, Menekşe, Hercai Menekşe, Oğulotu, Limon, Kekik, Alaca Menekşe

Terazi Burcu Erkeği ve Terazi Kadını Aşk, Evlilik ve Cinsel Hayatı 2020

 • Diğer burç insanlarının aksine, Terazi kadınlarıyla Terazi erkekleri arasında önemli bir farklılık bulunmamaktadır.
 • Her ikisi de iyi bir ev sahibidir. Terazi kadınları iyi yemek yapar, erke­ği de hizmette kusur etmez.
 • Ara sıra içlerindeki Afrodit şeytanı uyansa da, her ikisi de fırtınalı aşk­ları ve fırtınalı havaları sevmez; bunun için fazla naziktirler, güçlü değildir­ler.
 • Karşı cinsin düşünce ve isteklerini hissedebilir ve tüm arzularını göz­lerinden okumayı başarabilirler. Karşı cinste “Sanki benim için yaratılmış” hissini uyandırırlar.
 • Aşk anlayışları fazla romantiktir, birkaç sevgiliyi bir arada hiç bir za­man idare edemezler. Yalnızlığa karşı duyduğu korku o kadar fazladır ki eşinin tüm olumsuz yanlarını seve seve kabullenebilir.
 • Terazi, evliliğin bur­cudur. Terazi erkeği kadında, terazi kadını da erkekte dünyanın uyumsuz­luğuna karşı korunmayı arar.

Terazi Burcunun En Çarpıcı 10 Özelliği

 1. SONU GELMEYEN DENGE HESABI (Siyasi, ekonomik, ailevi, top­lumsal tüm dengeleri hesaplama, bu nedenle kararsız kalmakta kararlı olma, mecbur kalmadıkça harekete geçmeme)
 2. DİPLOMASİ (Güzel, mantıklı ve ikna edici konuşma, ağzı laf yapma, hem kırma hem gönül alma)
 3. İŞBİRLİĞİ (Ortak girişimde bulunmayı sevme, insanları bir araya ge­tirmeyi ve bir arada tutmayı becerme, ticari ve zihinsel alışveriş)
 4. MÜKEMMELİYTÇİLİK (Aşırı titizlik, zor beğenme, kaliteli olma ve kalitelileştirme, yetinmezlik, yapılan her işte ve harekette hata bulmaya çalışma, çevresinden kusursuz iş bekleme ve bu ne­denle acı çekme)
 5. AYKIRI HUYLARIN BİRLİKTELİĞİ (İyi ve kötü huyların birlikte bu­lunması, kötü bir söz veya beğenmediği bir kişinin varlığı halinde güzel huylu kişiliğinin tam tersi kişiliğe bürünmesi, karmaşa ve çelişki dolu yapı, çift kişilik)
 6. ZEVKLİLİK (Güzellik ve lüks tutkusu, giyimde özentiye varan özen, sanata ve zevke düşkünlük, orijinalite, zarafet, nezaket, kibarlık)
 7. ADALET TUTKUSU (Adalet, barış ve düzen tutkusu, haklıdan ve adaletten yana olma)
 8. DIŞSAL ALGILAMA (Olayların dış görünümünü algılama, mesele­nin derinliğine inememe, insanları tanıma konusunda yanılma ve bu yüz­den acı çekme)
 9. KARŞILIKLILIK (Yaptığı iyiliğin karşılığını bekleme, bir şey isteyebil­mek için de iyilik yapma, vefalılık)
 10. ROMANTİZM (Duygusallık, olaylara duygularıyla yaklaşma, insan­ları siyah yahut beyaz olarak görme, farklılıkların birleşmesini kabul et­mekte zorlanma)

Tipik Özelliklerine Devam…

Madeni: BAKIR (Yumuşak ve Sert Arasında Gidiş Geliş, Kolay İşle­nebilirle, İletişim, Çabuk Yıpranma, Korozyona Uğradığında Zehirli Etki)
Terazi Taşı: Safir, Opal, Gül Kuvars, Turkuvaz, Kristal Kuvars, Malakit, Akuamarin, Apatit, Rubellit, Aventurin, Aytaşı, Çistolit, Duman­lı Kuvars, Güneş, Hemimorfit, İyolit, Jasper, Jips, Kalsit, Kantaşı, Kehribar, Kiyanit, Krizokol, Krizopraz, Kunzit, Lapis Lazuli, Lepidolit, Mercan, Mor- ganit, Prehnit, Rutilli Kuvars, Selenit, Selestit, Sitrin, Sodalit, Tanzanit, Tur- malin, Unakit, Yeşim, Zeberced, Zirkon, Zoisit, Zümrüt
Terazi Burcu Renkleri: Pembe, Uçuk Yeşil, Uçuk Mavi, Uçuk Sarı, Tur- kuaz, Bej, Pastel Tonlar, Kahverengi, Eflatun
Terazi burcunu Temsil Eden Hayvanlar:
(A) KARGA: Toplumsallık, Uyum, Ataklık, Akıllılık, İnsanlarla Doğa Arasında Denge, Gösteri
KELEBEK: Özgürlük Tutkusu, Kozasını Kırabilme Gücü, Çok Renklilik, Narinlik, Çabucak İncinme ve Küsme, Albeni, Cazibe, Çiçekten Çiçeğe Konma, Doğa Tutkusu, Seyahat
Temel özellikleri:
HAVA (Değişim, Etkileyicilik, Uçuk Fikirler, Uçarılık, Bir Yerde Duramama, Sürekli Hareket, Özgürlük, Yükseklerden Uçma, Kavrama, Müzikalite, Arzu ve İstekler, Saydamlık, Ruhsal Çekicilik, Manevilik, İdealizm, Tahmin Edilemezlik, Dışadönüklük, Çok Yönlülük, Sinirlilik, İletişim, Toplumsallık, Entelektüelde)

Tüm Burç Uyumları Videosu:

En Önemli Rolleri: Sanatkâr, Bilge Hâkim, Kararsızlıkta Kararlı, Snop (Züppe), Entelektüel, Barış Güvercini, Diplomat, Güzel Kadın, Esin Perisi, Gözde, Kararsız Yargıç, Yönetici, Hüzünlü Güzel
Yeteneksi olduğu roller: Yankesicilik
Terazi Karşıt Burcu-Uyumsuz Burcu: KOÇ
Mevsimler İçindeki Yeri: SONBAHAR BAŞLANGICI. Yaban ördeklerinin göç günleri, doğanın dengeye kavuştuğu günler
Yönü: Batı
Kendisine zarar verenler: MARS (Koç ve Akrep)
Hangi mekanları/yerleri sever: NİKÂH MASASI, YATAK ODASI, ORTAKLIKLAR DÜNYASI, DOĞA, DOSTLAR MECLİSİ
Hangi hediyelerden hoşlanır/beğenir: Kadınları için değerli taşlarla süslenmiş al­tın veya gümüş kolye, bileklik, küpe, saat, broş gibi takılar, pastel ton­larda kahverengi pembe karışımı aksesuar giysiler, hem vitrinini süsle­yecek hem de işe yarayacak ev eşyası tercihlidir. Kolay okunan az sayfa­lı kitaplar her iki cinsi memnun eder. Erkekleri için şatafatlı bir tüken­mez veya dolmakalem, müzikçalar, hastalandığında ziyaret, değerli bir tablo iyi gelir.

Terazi Burcu Erkeği ve Kadını için Sağlık 2020

Terazi insanları soğuk algınlığına, migren ve benzeri baş ağrılarına, bel ve omurga ağrılarına, sinir bozukluklarına yatkındır. Böbrekleri ve ciltleri de aşırı hassastır. Soğuktan korunmamaları nedeniyle sıklıkla sesleri kısılabilir, anjin başta olmak üzere boğaz hastalıklarına yakalanabilirler. Bo­yun tutulması ve bel fıtığı da Terazilerde çokça görülen hastalıklardır. Bu nedenle ani hareketlerden ve düzgün ve rahat olmayan yataklarda yatmak­tan sakınmalıdırlar.
Böbrekleri ve cinsel organları da hastalığa yatkındır.
Çok narin değildirler, ancak en basit rahatsızlık halinde bile mız­mızlanırlar ve doğruca yatağa girerler. Hastalıklarının en önemli ilacı, dostlarının ziyareti, sevgiyle muamele edilmesi ve moralinin düzeltilmesidir.
Ağır yemekler, tartışmalar, özellikle özel hayatının eleştirilmesi ve ha­reketsiz bir yaşantı, hastalıklara davetiye çıkartır.

Mevsimsel grup özellikleri: ÖNCÜ (Liderlik, Hareketlilik, Yara­tıcılık, Girişimcilik, Verimlilik, Kendi Seçtiği Konularda Bilgili ve Başarılı Olma, Çevreyi Etkileme, Gerçekçi Ve Mantıklı İlişkiler)
Diğer grup özellikleri: POZİTİF (Erkek, Etkin, Etkileyici): Aktivite, Dışadönüklük, Kendini Kolayca Dışa Vurma, Sezgi Ve Düşünme Gücü)
Terazi Burcuna Uygun Meslekleri: İç Mimari, Diplomatlık, Halkla İlişkiler, Rek­lamcılık, Kozmetik, Ticari Temsilcilik, Hukuk Müşavirliği, Sanat Eleştir­menliği, Ressamlık, Musiki, Politika, Pazarlamacılık
Terazi Burcu Hobileri: Müzik, Dans, Fotoğrafçılık, Eğlence
Temsil ettiği Organlar: BEL, OMURGA (Güzel Endam) (Burç); BÖBREKLER (Süzme, İyiyi Kötüden Ayırma), CİLT, BOYUN, BOĞAZ, PANKREAS, PELVlS, MESANE, HORMONLAR, YUMURTALIKLAR, TOPLARDAMARLAR (Venüs)
Beden Yapısı: Sıcak ve Nemli
Mitolojik Bağlantıları: CUPİD VE PSİCHE, APHRODİTE/ VENÜS, PARİS, ADALET TANRIÇASI (Elinde Terazi Tutan Gözleri Bağ­lı Kadın; Hukukun Simgesi Olmuştur.)

Tüm burçların aşk, evlilik ve arkadaşlık uyumu için lütfen buraya tıklayın.

Burçların uyum videosunu izlemek için lütfen buraya tıklayın.

Astroloji ve Burçlar hakkında tüm bilgiler için lütfen buraya tıklayın.

Terazi-Burcu-Erkegii-ve-Terazi-kadini-ozellikleri-Ask-Uyumu-ve-Burc-Yorumu-2020-terazi-yukseleni-tarihleri-evlilik-is-kariyer-haberpop
Terazi-Burcu-Erkegii-ve-Terazi-kadini-ozellikleri-Ask-Uyumu-ve-Burc-Yorumu-2020-terazi-yukseleni-tarihleri-evlilik-is-kariyer-haberpop