Rüyada Hamile Görmek, Hamile Olmak

rüyada hamile görmek
rüyada hamile

Rüyalarda görülen hamilelik ölüm mü, hastalık mı, para mı yoksa evlilik veya bebek mi demek. Rüyada hamile görmek, hamile olduğunu görmek veya hamile kadın görmek çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hamile Görmek

Rüyalarda gebelik durumu, bu bilhassa kadın için mal ve nimettir. Bir kadının kendisini rüyasında gebe olarak gör­mesi, malın artması ile yorumlanır. Bir rivayete göre rüya sahibi biri hakkında şefaat edip onu teselli eder. Hamile bir kadının rüyasında hamile görmesi; güzel ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceğini gösterir. Çocuğu olmayan veya kısır bir kadını hamile görmek dünya ve ahirette hayır ve kurtuluşa işarettir. Rüyada bir kadının hamile olduğunu görmek, mal, itibar ve şerefe işarettir. Rüyada hamile görmek; gerçekte değilseniz, mala ve paraya kavuşaca­ğınıza, hamile iseniz, hayırlı bir evlada nail olacağınıza delildir.

hangi-ruyalar-kotudur-1001-ruya-tabiri Rüyada bir erkeğin, eşi değil de tanımadığı bir kadını hamile görmesi kötü habere yorumlanır. Ağlayan üzülen bir hamile kadın görmek gelecek kötü bir haberle sızlanacağımıza işarettir. Erkeğin kendisini hamile görme­si, keder ve musibet şeklinde yorumlanır.

Rüyada hamile görmek- hamile olduğunu görmek
Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Rüya­sında hamile olduğunu gören bir kadın, gerçek bir hamile­liğin müjdesini de alabilir. Öte yandan bu rüya, yakınlarınız için çok fazla endişelendiğinizi de açıklar. Rüyada hamile olduğunu görmek veya bir başkasının hamileliği, yepyeni fikirlere ve yaratıcılığa işaret eder. Bir erkek hamile kaldığını görürse, sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kalır. Eğitimci veya çalışan bir kişinin rüya­da kendini gebe olduğunu görmesi, ilminin artacağına delalettir. Dul kadının ve genç bir kızın aynı rüyayı görmesi, evlenmelerine işaret sayılır. Rüyada gebe olduğunuzu görmeniz; güzel bir istikbale, hayırlı mal ve paraya kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada gebe olduğunuzu görmeniz; güzel bir istikbale, hayırlı mal ve paraya kavuşacağınıza işarettir. Rüyada hamile olduğunu görmek, mal ve dünyaca zenginliğe ulaşmaya işarettir. Hamile ol­duğunu gören kadın sevinçli bir haber alır ve izzet ve sevince nail olur. Bekâr bir kızın rüyasında hamile olduğunu görmesi haksız yere iftiraya maruz kalmasına ancak daha sonra suçsuz olduğunun ortaya çıkmasına delâlet eder.
Kendini gebe görmek: Mala ve mülke de yorumlanabilir. Erkeğin kendini gebe görmesi: Tedirginliğe ve üzüntüye işarettir. Gebe olmadığı halde kendini gebe gören; kadın yakında evlenecek demektir. Eğer evli ise, yakın bir zamanda çok hayırlı bir evlât sahibi olacağını müjdeler.

hangi-ruyalar-kotudur-1001-ruya-tabiri Bekar kızın (evli olmayan) kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Erkeğin hamile olduğunu görmesi sırlarının ortaya çıkmasına işaret eder.

Rüyada Doğum Görmek, Doğurmak

Rüyada hamile olup kız bebek doğurduğunu gören büyük hayra nail olur. Doğurduğu kız çocuğunun hemen konuştuğunu gören kadın, ileride ailesinin efendisi olacak bir evlada kavuşur. Hamile ol­madığı halde, bebek doğurduğunu gören kadının kocası zengin olur. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görenin rüyası büyük hayırdır.

hangi-ruyalar-kotudur-1001-ruya-tabiri Erkek çocuk doğurmak, şiddetli bir üzün­tüye delildir. Ağzından çocuk doğuran, hasta olur. Erkeğin bebek do­ğurması, büyük ama geçici bir sıkıntıdır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

NABLUSİ’ye göre rüyada hamile görmek: Erkek çocuk doğurduğunu gören büyük bir üzüntü ve kedere uğrar veya kötü bir söz duyar. Bir rivayete göre hastalanır. Eşinin veya cariyesinin erkek çocuk doğurduğunu görmek (eğer ha­mileyseler) kız doğuracaklarına, (eğer hamile değilseler) üzüntü ve acı çe­kip sonradan bu acı ve üzüntülerinden kurtulacağına; eşinin ya da cariye­sinin kız doğurduğunu görmek erkek çocuk doğuracaklarına delalet eder.” şeklinde yorumlamıştır.

EBU SAİT EL VAİZ: Bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder. Bir rivayete göre bu rüya kötü huylu bir eşten kurtulmaya işarettir. Bir kadının hamile olmaksızın çocuk doğurduğunu görmesi eşinin zengin olacağını gösterir. Ebu Sait El Vaiz’e göre rüyada hamile olmak veya olduğunu görmek: “Bir kadının kendini gebe görmesi mal; bir erkeğin kendini gebe görmesi hüzün ve keder demektir şeklinde yorumlanır” demişlerdir.”

KİRMANİ’ye göre rüyada hamile:Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğurduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir. Rüyada doğum yapıldığını veya doğum yaptı­ğınızı görmek, müjdeli bir haberle mutluluğunuzun artacağına doğumun kötü netice vermesi halinde, acı bir haber alacağınıza delâlettir.” demiştir.

CAFER SADIK (r.a.):Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunu görse Allah(c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir. Rüyada erkek doğurmak kız doğurmaya, kız doğurmak da erkek bebek doğurmaya işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Hamilelik: Bir kadının rüyasında hamilelik, hissettirdiklerine gö­re, hem çocuk sahibi olma isteğini, hem de gebelikten duyulan korkuyu ifade ediyor olabilir. Bir erkeğin rüyasındaysa, kişiliğinde ve potansiyelinde olumlu bir değişimin habercisidir. Bu anne baba olmak isteyen insanların çok sık gördüğü bir rüyadır; onları yönlendiren şeyin bilinçaltı olduğunu gösterir. Planlarınız konusunda sabırlı olmanız gerektiğine işaret eder. planlarınızın tamamlanması için önce olgunlaşmaları gerekir.

Rüyanın içindeki diğer öğelere göre anlamı değişebilir. Kadınlar için hayallerinin gerçekleşeceğinin, erkekler için talihsizliğin ve yaşlı kadınlar için de hayal kırıklığının işaretidir. Eski insanlara göre rüyasında hamile olduğunu gören kişi fakir biriyse bu kişi pek çok mal elde edecektir; eğer zengin biriyse bu rüya endişelere ve sorunlara işarettir. Günümüzde bu rüyanın, ekonomiyle ilişkili konular için çok olumlu bir anlamı olduğuna inanılmaktadır; işlerinizin iyi gideceğini ve yatırımlarınızın kârlı olacağını gösterir.

Anonim Rüya Yorumu
  • Erkek kendisini gebe olarak görürse, üzüntüye ve kedere işaret eder.
  • Gebelik bazen bela ve şiddete de alamettir.
  • Rüyada hastanede kendini hamile görmek çalışma hayatında başarıya ulaşacaksınız demektir.

rüyada hamile