Oyna Kazan İpucu ve Joker Kodu | Onedio’nun Para Kazandırma Teknikleri

oyna-kazan-ipucu-oyna-kazan-joker-instagram-joker-kodu-cevir-oyna-ipucu-editor-kiyagi-onedio
oyna-kazan-ipucu-oyna-kazan-joker-instagram-joker-kodu-cevir-oyna-ipucu-editor-kiyagi-onedio

Merhaba. Oyna Kazan yarışmasında paraları çuvalla götürmek istiyorsan bu yazıyı iyice oku ve önemli sırları öğren. Öğrentiğin gizli teknikler, ipucu ve jokerlerle paraya para deme. Size bu yarışmanın ipucu ve kopyalarını vermeye karar verdim.  Bu makalemizde oyna kazan oyunu nasıl oynanır? Oyna kazan oyununda nasıl para kazanılır? Oyna Kazan ipucu, Her sorunun cevaplarını hızlı bir şekilde nasıl bulurum? Oyna kazan joker, sorulara en hızlı cevap nasıl verilir? Oyna Kazan İpucu editör kıyağı nedir? Tüm konularda bilgi sahibi nasıl olurum? Yarışma başlamadan hemen yanımda olması gereken başucu kavuzlarımız neler olmalı? gibi daha birçok tiyo, ipucu, kopya, joker veya adına her ne derseniz bu makalede bulacaksınız.

Oyna Kazan Yarışması için 16 İpucu

Diğer bir adıyla size kasap sorunlardan bahsedeceğim.   Tuzak sorular dediğimiz aslında herkesin elendiği sorular yani aslında çok kolaymış gibi gözüküp bir anda yarışmacıların yarısının elendiği sorular oluyor. En azından öyle adlandırıyorlar ve tuzak soru/kasap soruların ne zaman sorulduğunu anlatım sizlere. Çok basit sorular gelmeye başlıyor önce, birçok kolay soru gelince ne kadar kolay soru dediğiniz  bir anda kasap/tuzak soru geliyor ve aniden binlerce insan yarışmadan eleniyor. Şimdi merak edilen soru şu: peki bu kasap sorular neler? Zor soruları nasıl cevaplayabiliriz?  Hepsini sizin için araştırdık.

16 – Fobiler ve Sendromlar

İlk bilgili olmamız ve çalışmamız gereken konular:  fobiler ve sendromlar. Şimdi önümüze bir liste veya kaynak açın bütün fobilerin ve sendromların olduğu. Tüm  bunları okuyup öğrenmenizi öneririz. Çünkü gerçekten büyük olasılıkla bu alanda çok soru karşınıza çıkacak.  Bunun dışında eğer bilgisayar başında oynuyorsanız ki çoğunuzun cevapları Google’da arama yaptığını tahmin ediyoruz.  Eğer bilgisayar başında oynuyorsanız bir tane sekmenizde fobiler listesi açık olmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. 

15- Osmanlı Padişahları

Sorunların yoğun geleceği bir diğer ipucumuz/kopyamız ise osmanlı padişahları.  Örnek olarak hangisi  hepsinden öncedir?  Kim hepsinden sonra tahta geçmiştir?  Hangisi tahtda daha kısa süre kalmıştır? Ya da aralarından hangisi en geç  veya en erken yaşta tahta geçmiştir? Hangisi ikinci kez tahta geçmiştir? Oyna Kazan yarışmasında böyle sorular çok fazla geliyor.  Sanırım şu ana kadar hiç sorulmamış dediğim padişahlık sorusu yok. Bu saydıklarıma benzer tüm sorular çıktı.  Tabi yarışma esnasında size ABC şıklarından birilerini veriyorlar ve onları karşılaştırmanız lazım.  Şimdi siz çıkıp diyeceksiniz ki, “iyi tamam da karşımda  36 tane osmanlı padişahı var ve 10 saniyede ben bunu nasıl karşılaştırayım.” Doğru diyorsunuz fakat karşılaştıramazsınız  da en azından bir bakıp gerçekten öğrenmeye çalışırsanız, en azından Fatih mi  önceydi Kanuni mi diye artık tereddüt etmemiş olursunuz.

Bu tarz sorularda hem hızlı cevap verirsiniz hem de risk almamış olursunuz. Mesela bir başka ipucu ise eğer girebiliyorsanız wikipedia sitesini açık tutarak oradan Ctrl F ile ilgili kelimeyi hızla aratmak olacak. Tabi örgürlükler ülkesi olduğumuz için wikipedia kapalı ama yapacak bir şey yok kapatanlar utansın 🙂 Siz bir yolunu bulup girersiniz. 
Yarışma sunucusu olan ve tipik bir onedio editörü yutmuş gibi tuhaf hareketler ve sözler sarfeden şahıs soru gelmeden önce “size gene bir osmanlı padişahı sorusu geliyor, hazır mısınız” şeklinde gelecek sorunun hangi alandan geleceğine dair işaretler veriyor. O sırada hemen ilgili sekmeyi açıp bekleyebilirsiniz..

14- Altın Portakal Soruları

Oyna Kazan yarışmasının bir diğer ipucu ve kopya alanı ise; Altın Portakal soruları.  Bu alandaki sorular çok kritik sorular. . Örneğin 1977 yılının en iyi erkek oyuncusu kim?  Kemal Sunal.  Hangi film?  Kapıcılar Kralı.  Biraz zor farkındayım ama bu Googlelanabilir.   Bu arada yarışma esnasında googledan arama yapacaklara bir püf noktası verim: soru okunurken aynı zamanda özet niteliğinde paralel olarak soruyu Google’a yazabilirsiniz. Örneğin “1977 en iyi erkek oyuncu”   dediğinizde zaten kenarda bir resim ve Kemal Sunal çıkacaktır. Ya da ilk çıkan sonuçlardan 2-3 tanesinin keywordünde Kemal Sunal’ı göreceksiniz. Ama şunu da söyliyim bu alanda çıkacak sorular için nasıl bir sekme açar veya kaynak bulursunuz onu ben de bilmiyorum artık sizin yaratıcılığınıza kalmış.

13- Yeşilçam Soruları 

Örneğin aşağıdakilerden hangi siyah beyaz çekilmiştir?  Aşk-ı Memnu’daki Behlül kimdir?  Bizimkiler dizisindeki Cafer’in papağanının adı nedir? Ayrıca bunlar  Oyna Kazan yarışmasında çıkmış sorular bu arada. Hepsi sizin için derlenip toparlandı. Hangi dizi diğerinden önce çekilmiştir? Hangi Yeşilçam filmi aralarında en son çekilendir vs. Yeşilçam sorularına örnek olarak bunlar gösterilebilir.

12- Türkiye’nin İl ve İlçeleri

Hazırda bekletmemiz gereken bir diğer kaynak da Türkiye’nin il ve ilçeleri.  Bazı yerlerin ilçe mi il mi olduğunu veya hangisi hangi ilimize bağlı gibi sorular gelebilir.   Örneğin çıkmış sorulardan yine söylemem gerekirse Avanos ilçesi nereye bağlı? Yanıt: Nevşehir. Terme ilçesi nereye bağlı? Cevap:  Samsun. Eğer bir yerden duyup öğrenmediyseniz Samsun’daki ilçenin adını bilmeniz gerçekten biraz zor gelebilir.  google Fatsa nereye bağlı: Ordu Akçadağ nereye bağlı Malatya gibi.

11- İllerin Plakaları

Bütün yarışmalarda sorulduğu gibi bu yarışmada da illerin plakalarını %90 soruyorlar. Tarayıcınızın bir sekmesi de bunun için açık olabilir işte. Hızla arama yapıp plakaları bulabilirsiniz. plakaları arayabilirsiniz olur.

10- Ülkeler Bayraklar Başkentleri

Bu alanımızda ülkeler, bayraklar, başkentleri. Bayrakları ile aslında ülkeleri bir arada bulunduğu bir sayfa açarsanız, o ülkenin ismini kodladığımız da zaten bayrağın fotoğrafı çıkacaktır. Bu tarz soruları fotoğraflı sorularda soruyorlar. Başkentleri de bilmeyebiliriz, o konuda da hazırlıklı olmak gerekli.  Mesela Güney Kore’nin başkenti neresi? Cevap: Seul. Çok bilindik yerlerden çıkmayacağını düşünerek hazırlıklı olmakta fayda var derim.  ben anneyim. Fransa’nınki Paris, İtalya’nın ki Roma gibi herkesin bildiği şeyler değil de gerçekten abuk sabuk sorular çıkabiliyor.

9- Sayılar

Geldik matematiğe. Matematiksiz soru oyunu olmaz değil mi. Öncelikle doğal sayıların sıfırdan başladığını bilmekte fayda var.     Öncelikle aklıma gelmişken asal sayılar, doğal sayılar vs gibi sayıların nerden başladığını ve hangi sayıları kapsadığını öğrenin.  Örneğin hangisi asal sayı değildir denildiğinde  şıklar içinde 11, 23, bir de 54 varsa sonu çift ile biten bir rakam 2’ye bölündüğü için cevap 54’tür.   Çift sayıların hepsi ikiye bölündüğü için onu şeçmeniz gerekli.  okey

8- Etimoloji

Tarih ve coğrafyanın etkisiyle Türkçe yüzyıllar boyunca birçok farklı kültür ve dil ile etkileşime girmiş bir dildir. Bunu size şöyle bir örnekle anlatim.  Yavuklu ne demek? İpucu: Sevgili demek.    yahu. fiil kökü de yakınlaşmaya anlatıyormuş, Yavuklanmak da nişanlanmak ve sözlenmek anlamına geliyormuş eskiden. Bunu birçoğunuz ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur fakat sadece örnek olsun diye çok fazla kullanmadğımız bu tarz kelimeler çıkabileceğini göstermek adına yazdım.  ve senelerin yavuklu kalması yamukluklarını birbirini sevmesi dileğiyle. yavuklu yüz size öğretmiş oluyorum sevgili demek arkadaşlar. tabiiki girebilirsiniz Ama şunu unutmayın ki bundan daha acayip sorular geliyor oyna kazan editöründen. 

7- İmla ve Yazım Kuralları

Oyna Kazan oyununa başlamadan bir joker yöntemimiz Google’da açık sekmelerden biri de TDK sitesi olmalı.  Zaten sitenin arama kısmında kelime araması yapabilirsiniz.

6- Burçlar, Tarihler ve Özellikleri

Burçların hangi tarihler arasında hangi burcun olduğunu öğrenmeniz veya ezberlemeniz gerekli.  Örneğin fotoğraflı sorular gelebilir bu alanda örneğin bir burcun ilginç görselini göserip hangi burca ait olduğunu sorabilirler. Sakın çok basit diye düşünmeyin çünkü burçların çok farklı ve ilginç sembolleri var. Burç bilgilerinin ve sembollerinin olduğu bir kaynağa sahip olmayı düşünün derim.

5- Tarot ve İskambil Kağıtları

Bu alanda çıkacak tarot sorularını hızlıca yanıtlamanız için şöyle bir ipucu vereyim. Tarotta 4 kart var: Değnek, Tılsım, Kupa, Kılıç adlı kartlardır. Peki bunları nasıl mı anlayacaksınız çok basit; kupa resmi varsa kupa kartıdır. Kartda bir yuvarlak ve içinde yıldız varsa o bir tılsımdır. İçinde değnek varsa değnektir. Bir de bunların numaralarını nasıl bileceksiniz. Bunların kaç tane olduğunu sayarsanız numarası da odur. Fotoğrafta 4 tane kılıç görüyorsanız kılıç dörtlüsüdür. 2 tane yıldız görüyorsanız tılsım ikilisidir. Olur da size tarot sorusunda ölüm kartı şavaş kartı gibi sorular sorarlarsa o konuda biraz daha tecrübe edinmeniz ve araştırma yapmanız gerekecek. En azından bu 4 kartın joker kodunu vermiş olalım.

4- Nobel Ödülleri

Türkiye’de Nobel Ödülü almış sadece Orhan Pamuk (2006) ve Aziz Sancar (2015) bulunmakta. Bu konuda önemli olan şey şu Nobel Ödülleri sadece bazı alanlarda verilmekte. Biyoloji ödülü yok. Bazı ödüller beraber veriliyor mesela. Örneğin fizik ve kimya beraber veriliyor olabilir. Örneğin hangileri beraber verilmez gibi bir soru gelebilir. Şıklarda fizik, kimya ve edebiyat varsa hemen edebiyatın diğer şıklarla verilemeyeceği mantığından yolaçıkarak edebiyat çıkkını seçebilirsiniz.

3- Türk Savaş Tarihi

Hangi savaş hangi savaşta önce veya tarihi sorulabilir. Örneğin şu konuları kesin öğrenin: Mesela Amasya Genelgesi, Erzurum kongresi, Sivas Kongresi bunların sırası nedir?

2- Periyodik Cetvel

Periyodik cetvel kısaltmalarını soruyorlar. Kalsiyumun simgesi, Lityumun simgesi, potasyumun simgesi nedir vs. Bu sorular kısa olması açısından da rahat bulabilceğiniz soru tipleri.

1- Türk Siyasi Tarihi

Mesela cumhurbaşkanları hakkında gelebilecek sorulara dikkat. Örneğin en az cumhurbaşkanlığı yapmış kişi kimdir olabilir. Cevap: Turgut Özal. Sırasını veya 3. 5. cumhurbaşkanımız kimdir gibi soruları da bekleyin.
Yukarıda sıraladığımız 16 maddeyi iyice irdeleyip sorulara bu şekilde hazırlıklı olduğunuzda bence kazandıran sorulara 5 – 10 lira kazanmamak kaçınılmaz olur. Çünkü yukarıdaki soruların yakalşık 12 tanesi bir oyunda karşınıza çıkacak. Yani bu ipucularım “oyna kazan ipucu editör kıyağı” niteliğinde. Yani oturup bir gününüzü bu sorulara yoğunlaşırsanız kazanacağınıza eminim. Diğer türlü zaten jokersiz biraz sıkıntı oluyor. Referans kodu hikayelerine de fazla kaptırmayın derim. Bu arada oyunun “Vayy Be” “Kopya” “Goy Goy” “Kasap” şeklinde tanımlamalarının da olduğunu hatırlatmak isteriz.

Oyna Kazan Oyununu Android İndirip Kurmak İçin TIKLA

Oyna Kazan Instagram Hesabı İçin TIKLA

Oyunun Apple (IOS) versiyonunu indirmek İçin TIKLA

Bu oyundan önce stres atmak istiyorum diyorsan BURAYA TIKLA