Meteoroloji’den kritik uyarı!

Marmara Bölgesi’nde pazartesiye kadar yağışlı hava hakim olacak. Güne güneşli başlayan İstanbul saat 09.00’dan itibaren yağışın esiri oldu. Gök gürütültü sağnak yağış Asya ve Avrupa yakasında da etkili oluyor.

PAZARTESİYE KADAR SÜRECEK

İstanbul’da saat 09.00 sıralarında sağanak yağmur başladı. İstanbul genelinde etkili olan sağanak yağmur şiddetini artırarak devam ediyor. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşandı. Yağışlı hava pazartesiye kadar sürecek.

istanbul-saganak-yagisin-esiri-oldu-6278588_9750_m

Yollarda su birikintileri oluştu. Araçlar su birikintileri içinden güçlükle ilerleyebildi. Yazlık elbiseleriyle yağmura yakalanlar sırılsıklam oldu. Vatandaşlar duraklara sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

METEOROLOJİ’DEN ACİL UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kısa süreli acil uyarı yayınlandı. Uyarı da şöyle denildi: İstanbul Boğaz çevresi ve Avrupa Yakası’nda halan devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki birkaç saat daha devam etmesi ve Anadolu Yakası’na ilerlemesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.